Tachimetry
test

Budowa sieci kanalizacyjnej z niwelatorem rurowym Leica Piper

Podczas budowy kanalizacji deszczowej bądź sanitarnej najwięcej czasu zajmuje wyniesienie danych z projektu w teren. Istotną sprawą jest precyzja której brak może spowodować kosztowne błędy. Niezbędna jest kontrola i zwrócenie uwagi, by schodzące się rury nie zrobiły tzw. „daszka” (zostały ustawione w dwóch przeciwnych spadkach), ale by były równo układane z zadanym spadkiem. Firma Leica Geosystems rozwiązała ten problem.Na rynku jest wiele rodzajów niwelatorów, między innymi: niwelatory optyczne, laserowe, kodowe; jednak najlepszym rozwiązaniem przy układaniu kanalizacji grawitacyjnej bądź tłocznej są niwelatory rurowe. Leica Geosystems ma do zaproponowania niwelator Leica Piper.


Laser Piper jest doskonały do: budowy kanalizacji deszczowej i sanitarnej, położenia rur o spływie grawitacyjnym oraz wszędzie tam, gdzie wymagane jest określenie spadku i przebiegu osi za pomocą jednej wiązki lasera. W sprzedaży mamy dwa modele tego niwelatora. Leica Piper 100 oraz Leica Piper 200.

Leica Piper 200

Niwelator Leica Piper to jedyny laser liniowy na rynku który mieści się wewnątrz rury o średnicy 100 mm. Cały system urządzenia umieszczony jest w wytrzymałej aluminiowej obudowie, a on sam został stworzony po to by zwiększyć szybkość pracy i zminimalizować przestoje na budowie. 

Niwelator rurowy Piper 100


ZASADA DZIAŁANIA

Leica Piper 200Urządzenie funkcjonuje w bardzo prosty sposób. Niwelator wsadzamy np. do rury lub stawiamy go w kinecie studni, włączamy laser który zaczyna się automatycznie poziomować, następnie ustawiamy go w osi wytyczonej przez geodetę.
 
Kolejnym etapem jest ustawienie na wyświetlaczu niwelatora spadku (-10%/+ 25%). Robi się to za pomocą pilota lub ustawienia bezpośredniego. Całe ustawienie zajmie nam około 5minut. Leica Piper 100
Niwelator rurowy Piper 200 W zestawie znajdziemy tarczkę celowniczą, która posłuży już do dokładnego ustawiania rur. Gdy niwelator mamy ustawiony z zadanym spadkiem pracownik idzie na koniec rury, którą musimy w danym momencie ułożyć. Celuje środkiem tarczki w wiązkę lasera która znajduje się w rurze, a zadaniem pracowników jest już tylko usypanie pod rurą piachu.Przy rurach o większej średnicy wykorzystuje się do pomocy koparki.Piper 200 zostaw wyposażony również w funkcję Alignmaster. Jest to opatentowany system ułatwiający celowanie, jest przydatny, gdy w kolejnym dniu pracy chcemy wznowić układanie rur. Wystarczy że ustawimy niwelator w rurze lub kinecie, nadamy mu spadek, pójdziemy na koniec rury z tarczką i włączymy przycisk z funkcją Alignmaster, który automatycznie wyszuka nam tą tarczkę i wpasuje się w jej środek.


Niwelator rurowy Leica 100/200

Piper 200 - Alingmaster Laser ma bardzo daleki zasięg. Producent podaje, że jest to aż 200m. Wiązka jest bardzo wyrazista w kolorze czerwonym i tworzy wyraźne plamki na obiektach znajdujących się w dużych odległościach od instrumentuInstrument jest całkowicie wodoszczelny. Posiada normę IPX8. Leica Piper 200 ma bardzo duży wyświetlacz, który ułatwia odczytywanie bieżącego spadku, stanu baterii, pochylenia. Inteligentne baterie znajdujące się w urządzeniu stale wskazują poziom naładowania/rozładowania, dzięki czemu zawsze wiadomo jak długo można pracować.


 

 

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

Wiązka lasera czerwona, punktowa (bardzo wyrazista)
Dokładność poziomowania ± 1.6mm na 30 m
Zakres tyczenia spadku -10% do 25%
Rozdzielczość zadanego spadku 0,000%
Zasięg pracy [m] 200
Sterowanie pilot na podczerwień
Wodoszczelność 100% (IPX8)
Wyświetlacz duży wyświetlacz LCD
Czas pracy / Ładowanie akumulatorów 40 / 4 (godz.)
Gwarancja 2 lata
Autowpasowanie/wyszukiwanie celu Tak (Alignmaster)
Piper 200 - budowa kanalizacji deszczowej i sanitarnej


 


Satellcad Polska S.C. Autoryzowany Partner Leica Geosystems


« Wstecz

Porady eksperta

rafal_sosnowski_Satell-cad polska  
Zobacz wszystkie
SatellNet
Nasi partnerzy
topcon.JPGHYTruletka-domiarowka-weiss.jpgNIVEL-SYSTEM.jpgtoromierze-sola.png

Copyright © 2016, SATELLCAD.pl

Aplikacje internetowe: MEDIART.pl
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]