sklep
testtesttesttest
test
test
test
test

GLONASS - po długiej przerwie wznowiono starty kolejnych satelitów

Nowy satelita należy do generacji M. Po długiej przerwie jest to pierwszy start satelity GLONASS od lipca ubiegłego roku. Skutkiem awarii rakiety nośnej Proton, utracono aż trzy maszyny tego systemu. Spowodowało to zaprzestanie wysyłania kolejnych satelitów na orbitę aż do 24 marca tego roku.24 marca chwilę po północy polskiego czasu z kosmodromu w Plesiecku wystrzelono kolejnego nowego satelitę rosyjskiego systemu nawigacji GLONASS.


Satelita GLONASS

Nowy satelita należy do generacji M. Po długiej przerwie jest to pierwszy start satelity GLONASS od lipca ubiegłego roku. Skutkiem awarii rakiety nośnej Proton, utracono aż trzy maszyny tego systemu. Spowodowało to zaprzestanie wysyłania kolejnych satelitów na orbitę aż do 24 marca tego roku.

Aktualnie konstelacja GLONASS składa się z 24 działających aparatów (plus trzech w rezerwie) – dokładnie tyle potrzeba, aby osiągnąć zdolność operacyjną systemu i  udostępniać sygnały nawigacyjne na całym świecie.

 

 

Pełna zdolność operacyjna to bardzo dobry znak dla geodetów Polskich, którzy oprócz odbiorania sygnałów z konstelacji GPS mogą liczyć na wiele sygnałów pochodzących z konstelacji GLONASS pod warunkiem przesyłu poprawek do sygnałów GLONASS z ASG-EUPOS.Satell-Cad Polska

« Wstecz

Porady eksperta

rafal_sosnowski_Satell-cad polska

Pomoc techniczna - odbiorniki GNSS, tachimetry, lasery rotacyjne

Rafał  tel. 512949193

Serwis niwelatorów budowlanych optycznych i laserowych, tachimetrów

Rafał tel: 512 949 193

Farby, paliki geodezyjne, akcesoria:

Angelika tel. 535 155 941

Dystrybucja, doradztwo:

Piotr tel. 882 907 077

Zobacz wszystkie

Przegląd tachimetru/Wsparcie techniczne

Zapewnimy Wam wsparcie techniczne 24h na dobę - w kwestaich kluczowych związanych z odbiornikami GNSS, tachimetrami, niwelatorami kodowymi i laserowymi. rozwiążemy Twój problem - ZADZWOŃ.    TEL: 512 949 193 Jeśli szukasz zaufanego mechanika który sprawdzi Twój tachimetr - dobrze trafiłeś!

Dostęp do sieci stacji referencyjnych GNSS

Zastanawiasz się jaką sieć stacji referencyjnych wybrać mamy dla Ciebie rozwiązanie - KLIKNIJ - i dowiedz się więcej!

SatellNet
Nasi partnerzy
topcon.JPGrichter.jpgLeica.jpgStabila.jpgNedo.jpgSoppec.jpgBmi.jpgSouth.jpgMotorola.jpgHYTTrimble_logo.svg_.pngruletka-domiarowka-weiss.jpgNIVEL-SYSTEM.jpgfarba-geodezyjna-spray-geodezyjny-crc.pngtoromierze-sola.png

Copyright © 2016, SATELLCAD.pl

Aplikacje internetowe: MEDIART.pl
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]