sklep
testtesttesttest
test
test
test
test

Niwelator liniowy Topcon TP-L5G – ekspresowe tempo i najwyższa prcyzja podczas układania rur

Proponujemy Państwu rozwiązanie, które uefektywni realizację prac wodno-kanalizacyjnych. Polecany przez ekspertów laser liniowy Topcon TP-L5G pozwala układać rury szybciej i sprawniej, a przy tym minimalizować ryzyko wystąpienia błędów.prace-wodno-kanalizacyjne


Technologia laserowa stanowi nieodzowną pomoc przy układaniu rurociągu. Z nią nie będzie trudne utrzymanie właściwego kierunku i spadku, można też wyeliminować problemy związane z pomiarem przy obecności wody gruntowej. Lasery liniowe, z których korzysta się przy układaniu rur, pokazują kierunek i spadek bez konieczności wykonywania pomiarów pośrednich.

 

Specjalnym rodzajem niwelatora laserowego jest laser rurowy emitujący nieruchomą wiązkę liniową. Sprzęt ten pozwala na dwa sposoby wyznaczyć kierunek.

 

Według pierwszego z nich laser zostaje ustawiony w studzience, a jego wiązka jest nakierowywana na studzienkę docelową.  Po tym, jak laser zostanie spoziomowany i ustawiony zostaje kierunek – obsługujący urządzenie wpisuje na panelu sterującym oczekiwany spadek ułożenia rur. Po ustawieniu lasera tarczkę umieszcza się w rurze, a po prawidłowym ustawieniu rury tarczkę przestawia się na koniec następnej. Powtarzamy tę czynność aż do kolejnej studzienki. Kiedy planka przestaje być widoczna, trzeba przestawić laser.

 

Drugi sposób jest zalecany w sytuacjach, gdy dostęp do studzienki jest utrudniony z powodu wody gruntowej. W takim przypadku ustawiamy laser na statywie nad studzienką. Natomiast tarcza znajduje się na tyczce, która umieszczona zostaje w osi w studzience. To na nią skierowana zostaje wiązka lasera. Niwelator i studzienkę może dzielić odległość nawet 150 metrów. Kolejną czynnością jest ustawienie kierunku pożądanego spadku na panelu sterującym niwelatora. Na koniec regulujemy wysokość tyczki i tak ustawiony zestaw pomiarowy gotowy jest do pracy. Możemy układać kolejne rury i skutecznie kontrolować poprawność ułożenia kierunku i spadku rur w całym rurociągu. Tarczka od razu wskaże, jeśli któraś z rur będzie źle ustawiona. Dzięki tej metodzie nie tylko udaje się nam wyeliminować problemy pomiarowe związane z obecnością wody gruntowej, ale też kontrolujemy położenie każdego odcinka rury i eliminujemy ewentualne ugięcia.  

 

Zestaw pomiarowy z niwelatorem laserowym i tarczką na tyczce to duże ułatwienie w pracach kanalizacyjnych i ich znaczne przyspieszenie. Dzięki niemu nie trzeba już przeliczać wysokości i spadku układanych rur.

 

Jakie korzyści przynosi wykorzystanie niwelatora:

  • przyspieszenie pracy nawet o 50%
  • wysoka dokładność bez konieczności dokonywania kosztownych poprawek
  • mniejsze koszty pracy – dzięki urządzeniu ekipa może pracować w mniejszym składzie
  • łatwa obsługa, urządzenie nie wymaga obecności wykwalifikowanych fachowców
  • większy prestiż firmy dzięki wykorzystaniu wysokich standardów pomiarowych
niwelator rurowy

Satell-Cad Polska

« Wstecz

Porady eksperta

rafal_sosnowski_Satell-cad polska

Pomoc techniczna - odbiorniki GNSS, tachimetry, lasery rotacyjne

Rafał  tel. 512949193

Serwis niwelatorów budowlanych optycznych i laserowych, tachimetrów

Rafał tel: 512 949 193

Farby, paliki geodezyjne, akcesoria:

Angelika tel. 535 155 941

Dystrybucja, doradztwo:

Piotr tel. 882 907 077

Zobacz wszystkie

Przegląd tachimetru/Wsparcie techniczne

Zapewnimy Wam wsparcie techniczne 24h na dobę - w kwestaich kluczowych związanych z odbiornikami GNSS, tachimetrami, niwelatorami kodowymi i laserowymi. rozwiążemy Twój problem - ZADZWOŃ.    TEL: 512 949 193 Jeśli szukasz zaufanego mechanika który sprawdzi Twój tachimetr - dobrze trafiłeś!

Dostęp do sieci stacji referencyjnych GNSS

Zastanawiasz się jaką sieć stacji referencyjnych wybrać mamy dla Ciebie rozwiązanie - KLIKNIJ - i dowiedz się więcej!

SatellNet
Nasi partnerzy
topcon.JPGrichter.jpgLeica.jpgStabila.jpgNedo.jpgSoppec.jpgBmi.jpgSouth.jpgMotorola.jpgHYTTrimble_logo.svg_.pngruletka-domiarowka-weiss.jpgNIVEL-SYSTEM.jpgfarba-geodezyjna-spray-geodezyjny-crc.pngtoromierze-sola.png

Copyright © 2016, SATELLCAD.pl

Aplikacje internetowe: MEDIART.pl
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]