sklep
testtesttesttest
test
test
test
test

Zastosowanie laserów krzyżowych w pracach budowlanych

Laser krzyżowy to urządzenie, którego zadaniem jest wskazywanie poziomów i pionów na ścianach. Potrzebny podczas realizacji prac wykończeniowych między innymi takich jak: montaż sufitów podwieszanych, układanie kafli, paneli ściennych, a nawet do wieszania obrazów czy położenia tapety. Laser krzyżowy to bardzo pomocny i korzystny przyrząd, który warto zastosować, aby usprawnić procesy podczas wszelkich remontów budowlanych, oraz osiągnąć wysoką jakość i precyzję wykonywanych prac. Wszechstronność zastosowania laserowych urządzeń pomiarowych sprawia, że cieszą się one coraz większą popularnością nie tylko wśród profesjonalistów.

Urządzenia generują wiązkę laserową lub punkt na ścianie z milimetrową dokładnością, ręce pozostają wolne abyś mógł wziąć się natychmiast do dzieła. Praca staje się przyjemna i prosta. Wyposażone są w kompensator który w automatyczny sposób ustawia osie i koryguje ich wychylenia w zakresie ±4° co pozwala na uniknięcie błędów. Najwyższej klasy optyka sprawdzona technologia  zapewniają prawidłową i dokładną realizację linii laserowych oraz punktów.

 

Zastosowanie:

zastosowanie laserów krzyżowych w budownictwie

laser-liniowy-krzyzowy-nivel-system 

<<< LASER KRZYŻOWY CL3D

Nivel System

poziomica laserowa - wraz z nią

tyczka rozporowa lub statyw GRATIS!! 

SPRAWDŹ


<<<KLIKNIJ
Leica Lino P3 i P5

 • Pionowanie - Urządzenie Leica P3 oraz P5 nadają się idealnie do realizacji linii pionu w kierunkach górnym i dolnym. Wiązka lasera wyświetlana jest powyżej oraz poniżej instrumentu co pozwala na przenoszenie punktów współliniowo w sposób szybki i efektywny, np. od podłogi do sufitu.
 • Ustawienie właściwych kątów - Leica Lino P5 emituje pieć wiązek laserowych przecinających się kolejno pod kątem prostym. Ułatwia to prowadzenie wszelkich prac tyczeniowych i w sposób znaczący wpływa na precyzję oraz efektywność prowadzonych robót.
 • Wyznaczenie linii prostej - Dodatkowo Lino P5 wyświetla trzy punkty o tej samej wysokości. dzięki temu, można w łatwy i szybki sposób planować rozmieszczenie okien, ścianek działowych oraz wszelkich innych elementów budowlanych.
 • Przenoszenie pomierzonych punktów - Przekręcając odpowiednio specjalny adapter obrotowy można przenosić zaznaczone punkty dookoła pomieszczenia, z jednej ściany na drugą.
 • Rozszerzony zakres zastosowań - dostarczany wraz z Leica Lino P3 oraz P5 adapter pozwala na ustawienie urządzenia w sposób szybki i precyzyjny. Adapter można umiejscowić na krawędziach i w profilach, przytwierdzić do okrągłych słupów lub przymocować do rur stalowych za pomocą wbudowanych magnesów.

 

Leica Lino L2 i L2+

 • Realizacja płaszczyzny poziomej - dzięki Leica Lino L2 można w sposób łatwy i przyjemny przenosić punkty  z jednej ściany na drugą
 • Relaizacja osi pionowej - duża szklana soczewka układu optycznego pokazuje w tym miejscu wszystkie swoje zalety: to dzięki niej podłoga i ściana spotykają się wzdłuż idealnie wyznaczonej krawędzi.
 • Dokładne kąty 90° - prace realizacyjne takie jak ustawienie kąta prostego 90° wykonywane są za pomocą jednego przycisku. Spójrz jak bardzo oszczędzasz swój czas.
 • Dopasowanie linii do zadanej wartości kąta - za pomocą funkcji blokady możesz manualnie wyłączyć samoczynne poziomowanie urządzenia. Wówczas linia laserowa zostanie wyświetlona pod dowolnym kątem. Funkcja ta znajduje również zastosowanie podczas transportu.
 • Praca przy bardzo dużym oświetleniu - Funkcja pulsacji nie służy tylko i wyłącznie do oszczędzania energii: umożliwia również lokalizowanie linii laserowych przy zastosowaniu specjalnego detektora, nawet przy bardzo dużym oświetleniu. Seria sygnałów dźwiękowych emitowanych z detektora informuje nas o dokładnej pozycji wiązki lasera.

 

Leica Lino L2P5 - Idealna wielofunkcjonalność:

 • Leica Lino L2P5 jest urządzeniem łączącym zalety wszystkich laserów krzyżowych Leica Lino. Projekcja pięciu punktów laserowych oraz precyzjyne wyznaczanie  kątów prostych to wręcz idealne warunki do realizacji pionu, tyczenia oraz do przenoszenia punktów. Krzyżujące się linie laserowe powodują, iż jest to bardzo łatwe. Natomiast sprawdzona optyka Leica jak też szerokokątny obiektyw pozwalają wyświetlić praktycznie dowolnie długie wiązki, co umożliwa pracę w bardzo dużej przestrzeni wokół urządzenia.

             Posiadając Leica Lino L2P5 jesteś idealnie wyposażony i przygotowany do każdej pracy realizacyjnej 

Dane techniczne:

Leica Lino Family

 

 

Funkcja lasera

Wciśnięcie przycisku LASER uaktywni następujące fukcje lasera: 

Podsumowując: laser krzyżowy to jedno z bardziej nowoczesnych urządzeń stosowanych we współczesnym budownictwie, którego podstawowym zadaniem jest usprawnienie przebiegu pomiarów na budowie. Przede wszystkim jednak, jest to urządzenie wykorzystywane przy "wykończeniówce", ponieważ tam sprawdza się najbardziej. Można więc śmiało stwierdzić, że poziomicę i sznurek możemy zostawić w skrzynce narzędziowej. Leica Lino zostały stwożone z myślą o wysokim komforcie pracy, jak i stabilności dokonywania pomiarów. Przed zakupem należy się dobrze zastanowić który z laserów będzie dla nas najbardziej optymalnym rozwiązaniem: Lino P3 i P5 gwarantują wyznaczenie wszystkich żądanych punktów w sposób szybki i dokładny, Lino L2 i L2+ po samoczynnym spoziomowaniu wygenerują wiązkę poziomą i pionową niemal natychmiast, natomiast Lino L2P5 jest połączeniem wszystkich w/w laserów.Leica Lino – wszechstronne wykorzystanie, dokładny i samopoziomujący

laser punktowy i liniowy


 

Leica Lino Family
Satell-Cad Polska S.C. Authorised partner Leica Geosystems

 


« Wstecz

Porady eksperta

rafal_sosnowski_Satell-cad polska

Pomoc techniczna - odbiorniki GNSS, tachimetry, lasery rotacyjne

Rafał  tel. 512949193

Serwis niwelatorów budowlanych optycznych i laserowych, tachimetrów

Rafał tel: 512 949 193

Farby, paliki geodezyjne, akcesoria:

Angelika tel. 535 155 941

Dystrybucja, doradztwo:

Piotr tel. 882 907 077

Zobacz wszystkie

Przegląd tachimetru/Wsparcie techniczne

Zapewnimy Wam wsparcie techniczne 24h na dobę - w kwestaich kluczowych związanych z odbiornikami GNSS, tachimetrami, niwelatorami kodowymi i laserowymi. rozwiążemy Twój problem - ZADZWOŃ.    TEL: 512 949 193 Jeśli szukasz zaufanego mechanika który sprawdzi Twój tachimetr - dobrze trafiłeś!

Dostęp do sieci stacji referencyjnych GNSS

Zastanawiasz się jaką sieć stacji referencyjnych wybrać mamy dla Ciebie rozwiązanie - KLIKNIJ - i dowiedz się więcej!

SatellNet
Nasi partnerzy
topcon.JPGrichter.jpgLeica.jpgStabila.jpgNedo.jpgSoppec.jpgBmi.jpgSouth.jpgMotorola.jpgHYTTrimble_logo.svg_.pngruletka-domiarowka-weiss.jpgNIVEL-SYSTEM.jpgfarba-geodezyjna-spray-geodezyjny-crc.pngtoromierze-sola.png

Copyright © 2016, SATELLCAD.pl

Aplikacje internetowe: MEDIART.pl
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]