Tachimetry
test

Zastosowanie niwelatora Leica Rugby 880 w Budownictwie

Niwelator Leica Rugby 880 jest najnowocześniejszym i jedynym w pełni AUTOMATYCZNYM niwelatorem laserowym na rynku. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i dużemu wyświetlaczowi niwelator daje pewność, że nachylenia wyświetlane są w czasie rzeczywistym i nie zawierają błędów.Niwelator Leica Rugby 880 jest połączony drogą radiową z pilotem zdalnego sterowania Leica RC 800 którego duży i czytelny wyświetlacz przedstawia lustrzane odbicie panelu funkcyjnego niwelatora, dzięki czemu możemy poznać aktualny stan pracy niwelatora z odległości do 300 metrów, oraz używać go gdy niwelator znajduje się w miejscu niedostępnym.Leica Rugby 880

 

W zestawie urządzenia znajduje się również detektor laserowy Leica Rod Eye 180 Digital RF, więc w połączeniu z niwelatorem tworzy „kombajn niwelacyjny”. Dzięki inteligentnej współpracy i automatycznej kalibracji z Leica Rugby 880 za pomocą odbiornika, możemy automatycznie wpasować się w wytyczoną oś tzw. „orientowanie osi”, może sam dostosować spadek i płaszczyznę lasera gdy nie jest opisana w projekcie. Po dostosowaniu, pilot pokaże nam z jakim spadkiemmamy do czynienia (tzw, inteligentne celowanie). Dzięki detektorowi możemy również monitorować i korygować płaszczyznę lasera w czasie rzeczywistym.Detektor posiada wyświetlacz dwustronny z oknem pomiarowym 120mm, a na wyświetlaczu podaje wartości odczytu z dokładnością od 0.5 do 5 mm. Detektor Leica Rod Eye 180 Digital RF

Leica Rugby 880 posiada wiele zastosowań na placu budowy,

Zakres spadku dla niwelatora to aż 15% dla pojedynczej osi lub 10% i 3% dla obu osi. Jeżeli jest nam potrzebny dużo większy spadek, możemy dołączyć do naszego zestawu adapter do manualnego wyznaczania spadku, wtedy po zablokowaniu kompensatora w opcjach niwelatora, możemy przechylić niwelator w dowolnej płaszczyźnie.


Leica Rugby 880


Jednym z wielu zastosowań jest niwelacja terenu w jednej lub obu osiach kierowana z pilota RC 800, dodatkowo w połączeniu z systemem wskaźnikowym do maszyn 1D/2D jest idealnym urządzeniem do przygotowania terenu pod drogę, chodnik, plac, parking etc.

 

Niwelator posiada olbrzymi zasięg działania średnica 1100m obrotu. Laser rotacyjny może również służyć do kontroli wylewania betonu, wykorzystujemy wtedy precyzyjny odczyt do określenia ile mm lub cm betonu nam jeszcze brakuje do określonego poziomu.


Leica Rugby 880

 


PRAKTYCZNY PRZYKŁAD:

Często zdarza się tak, że po wyjściu w teren spadki ani rzędne wysokości nie są adekwatne do sytuacji terenowej, a chodnik lub plac musimy dostosować do panujących warunków drogowych. W tym momencie ustawiamy oś niwelatora w linii wytyczonej przez geodetę, automatycznie nawiązujemy się do osi X. Detektor znajdujący się na łacie laserowej ustawiamy w poziomie wiązki lasera na „0” w osi Y. Następnie idziemy z łatą na koniec wytyczonego chodnika, wciskam na detektorze literkę X i laser automatycznie wyszukuje nasz detektor oraz ustawia dany spadek który możemy nanieść na szpilki Wartość spadku będzie widoczna na pilocie oraz niwelatorze. W ten sposób zaoszczędzamy godziny pomiarów i stresu związanego z problemami, a całą pracę związaną z ustalaniem wysokości wykonuje za nas niwelator.

 

Zdarza się również tak, że maszyna przejeżdżająca blisko niwelatora powoduje drgania ziemi, co poruszy niwelator. Większość dostępnych niwelatorów na rynku zasygnalizuje rozpoziomowanie i niwelator przerwie pracę. Leica Rugby 880 rozwiązuje ten problem. Niwelator po poruszeniu ustawi się automatyczne z zadanym mu spadkiem i będzie kontynuował pracę. Rozwiązuje się problem z ustawianiem wysokości na krawężnikach zgodnie z projektem na całym placu budowy.

 

Niwelator został również wyposażony w funkcję poziomowania płaszczyzny pionowej, dzięki czemu możemy również ustawić np. szalunki w pionie, przy wykonywaniu elewacji na budynkach lub przy stawianiu ścianek ustawić je prosto w płaszczyźnie pionowej.

 

Nanoszenie wysokości jednoosobowo nie sprawia już problemu, zrobimy to szybko i dokładnie.

 

Niwelator jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne, posiada najwyższą normę IP 68/MIL-STD woda, kurz, zabrudzenia nie stanowią już problemu.

 

Gwarancja jest bardzo długa, ponieważ po zarejestrowaniu urządzenia okres gwarancji wydłuża się do 5 lat (2+3), pierwsze dwa lata gwarancji


DANE TECHNICZNE:

 

Dokładność pozioma mm/m ± 1.5 mm / 30 m
Dokładność pionowa mm/m ± 1.5 mm / 30 m
Kąt skanowania -
Prędkość obrotowa 5, 10 obr/s
Klasa lasera 1
Ustawianie nachylenia osi X i Y ± 15% dla pojedynczej osi; ± 10% i ± 3% dla obu osi
Zasięg pracy [m] -
Zasięg pracy z detektorem Ø 1100 m
Długość fali lasera [nm] 635 nm (widzialna)
Temperatura pracy -20°C do +50°C
Zasilanie bateria alkaliczna lub (Li-Ion)
Czas pracy: na 1 baterii / [h] 60 godzin (bateria alkaliczna) / 45h (Li-ion)
Waga [kg] 3
Wymiary 235 x 238 x 190 mm
Pyłoszczelność/Wodoszczelność IP68
Zakres samopoziomowania ± 6°
Zestaw Rugby 880


Niwelator Leica Rugby 880 - Nowy, Lepszy, w pełni automatyczny!


Leica Rugby 880
Satell-Cad Polska S.C. autoryzowany partner


« Wstecz

Porady eksperta

rafal_sosnowski_Satell-cad polska  
Zobacz wszystkie
SatellNet
Nasi partnerzy
topcon.JPGHYTruletka-domiarowka-weiss.jpgNIVEL-SYSTEM.jpgtoromierze-sola.png

Copyright © 2016, SATELLCAD.pl

Aplikacje internetowe: MEDIART.pl
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]