sklep
testtesttesttest
test
test
test
test

Zastosowanie wykrywacza urządzeń podziemnych Leica Digicat 550i z generatorem sygnału Leica Digitex 100t

Przed wszelkiego rodzaju wykopami należy dokładnie zlokalizować instalacje podziemne za pomocą wykrywaczy podziemnych. Należy odszukać, wyśledzić i oznaczyć przebieg przewodu lub rury podziemnej, by pracownicy terenowi mogli bezpiecznie wykonywać swoją pracę i zminimalizować ryzyko wypadku.Na rynku jest w wiele różnego rodzaju wykrywaczy urządzeń podziemnych, zaczynając od najprostszych: łopaty, różdżek przez magnetometry, termowizjery, niewyobrażalnie drogie geofony; polskiej produkcji, mało wiarygodne Geopiloty, aż po produkty serii szwajcarskiej

firmy Leica Geostystems.

 

Skupimy się na jednym z kilku urządzeń w/w firmy, wykrywaczu Leica Digicat 550i wraz z generatorem sygnału Leica Digitex 100t. Jest to najczęściej wybierany zestaw na Polskim rynku.

Leica Digicat 550i

 

Głównym zastosowaniem Leica Digicat 550i jest wykrywanie przewodów elektrycznych, telefonicznych, stalowych rur gazowych, oraz przy pomocy przewodu Leica Digitrace lub sondy Digimouse trasowania rur niemetalowych np. od kanalizacji sanitarnej, deszczowej lub wodociągowej.

 

Leica Digicat 550i działa w taki sposób, że lokalizuje instalacje poprzez odbiór sygnałów elektromagnetycznych wypromieniowywanych przez instalacje podziemne.

 

Inteligentne oprogramowanie wykrywaczy Leica Digicat przetwarza dane sygnału i informuje operatora za pomocą sygnałów dźwiękowych i wizualnych o lokalizacji i kierunku przebiegu instalacji, dostarczając operatorowi koparki dokładnych informacji o położeniu instalacji.

 

Sam wykrywacz działa w trzech trybach:


1. TRYB AUTOMATYCZNY - Automatycznie wykrywa sygnały elektryczne lub radiowe, pomaga potwierdzić istnienie instalacji natychmiast po rozpoczęciu pracy, co ułatwia i przyśpiesza wykrywanie przewodów.

2. TRYB RADIOWY - Śledzi sygnały pochodzące od odległych nadajników radiowych. Sygnały te penetrują grunt i są odbijane przez zakopane instalacje przewodzące sygnały.

3. TRYB POWER - Wykrywa sygnały wysyłane przez kable będące pod napięciem, które stanowią największe zagrożenie podczas wykopów.

 

Wykrywacz w połączeniu z Leica Digitex 100t działa dodatkowo w dwóch trybach 8Hz i 33Hz. Wykrywa wtedy specjalny sygnał generowany przez dwu-częstotliwościowy generator Leica Digitex 100t. Sygnał ten jest wzbudzany w podziemnych metalowych przewodach. Dzięki generatorowi Leica Digitex 100t nasz wykrywacz jest wstanie odczytać do 3m na jakiej głębokości znajduje się przewód oraz umożliwia wykrywanie płytko zakopanych przewodów będących pod napięciem, tryby 8 i 33 kHz (w zasięgu około 30 cm), ostrzega o zwiększonym ryzyku pracy. Dzięki niemu możemy również śledzić przewód na większych głębokościach oraz lepiej wykrywać przewody na obszarach o wysokim zagęszczeniu instalacji podziemnych.

 

Generator możemy podłączyć do przewodu na trzy sposoby:


1. INDUKCYJNIE - gdzie generator indukuje sygnał. Jest to prosta i szybka metoda gdy kabel bądź rura nie jest dostępna.

2. PODŁĄCZENIE KLEMY, która jest wykorzystywana do wzbudzenia wytwarzanego sygnału przez Digitex 100t w rurze lub przewodzie pod napięciem

3. PODŁĄCZENIE BEZPOŚREDNIE - gdzie podłączamy go do zaworu kurka lub innego dostępnego miejsca.


Leica Digitex - zastosowanie


Nasz zestaw możemy wzbogacić między innymi w wspomniany wcześniej przewód lokalizujący Leica Digitrace. Jest to miedziany przewód pokryty na zewnątrz tworzywem z włókna szklanego zawinięty na bęben.Dostępny jest w następujących długościach: 30, 50 lub 80m.Przewód umożliwia śledzenie niemetalicznych przewodów, rur lub kanałów.Śledzenie możliwe jest we współpracy z Digicat 550i oraz Digitex 100t. Przewód jest wkładany i wpychany do rury, której przebieg ma zostać zbadany.Do przewodu podłączony jest generator Digitex 100t. Sygnał wzbudzony w przewodzie lokalizującym wykrywany jest na powierzchni przez Digicat 550i.


Cena urządzenia jest bardzo przystępna. Zapraszam do sprawdzenia w naszym sklepie geodezyjnym. Myślę, że jest to najlepszy wybór, nie pomijając faktu, że jest to sprawdzony szwajcarski sprzęt Leica Geosystems.


Leica Digitrace 30/50/80

SPECYFIKACJA TECHNICZNA:

 

Głębokość lokalizacji (wykrywania) Power do 3 m, Radiowy do 2 m
Rodzaj zasilania 6 x AA (w zestawie LR6 IEC) - baterie alkaliczne
Czas ładowania / żywotność baterii - / 40 h (nieciągłej pracy w temperaturze 20 °C)
Waga [kg] 2,7 (z bateriami)
Wymiary 760mm (Wys.) x 85mm (Gł.) x 250(Szer.)
Gwarancja 12 miesięcy
Tryb Power 50Hz lub 60Hz
Tryb Radiowy 15kHz do 60kHz
Tryb automatyczny Tryb Power + Radio
8kHz Mode Z generatorem
33kHz Mode Z generatorem
512Hz Mode -
640Hz Mode -
Głębokość wykrywania (8kHz, 33kHz) Zależy od generatora, Digimouse (sonda), Digitrace ( przewód lokalizujący)
Oszacowanie głębokości - tryb liniowy Tak do 10%
Oszacowanie głębokości - tryb sondy 0,3m do 3m
Temperatura pracy -20°C do +50°C
Bluetooth -
Pamięć wewnętrzna do rejestracji wyników wyszukiwania -
Rozszerzony test automatyczny Tak
Tryb lock -


Leica Digisystemautoryzowany-partner-leica-geosystems-spectra-precision« Wstecz

Porady eksperta

rafal_sosnowski_Satell-cad polska

Pomoc techniczna - odbiorniki GNSS, tachimetry, lasery rotacyjne

Rafał  tel. 512949193

Serwis niwelatorów budowlanych optycznych i laserowych, tachimetrów

Rafał tel: 512 949 193

Farby, paliki geodezyjne, akcesoria:

Angelika tel. 535 155 941

Dystrybucja, doradztwo:

Piotr tel. 882 907 077

Zobacz wszystkie

Przegląd tachimetru/Wsparcie techniczne

Zapewnimy Wam wsparcie techniczne 24h na dobę - w kwestaich kluczowych związanych z odbiornikami GNSS, tachimetrami, niwelatorami kodowymi i laserowymi. rozwiążemy Twój problem - ZADZWOŃ.    TEL: 512 949 193 Jeśli szukasz zaufanego mechanika który sprawdzi Twój tachimetr - dobrze trafiłeś!

Dostęp do sieci stacji referencyjnych GNSS

Zastanawiasz się jaką sieć stacji referencyjnych wybrać mamy dla Ciebie rozwiązanie - KLIKNIJ - i dowiedz się więcej!

SatellNet
Nasi partnerzy
topcon.JPGrichter.jpgLeica.jpgStabila.jpgNedo.jpgSoppec.jpgBmi.jpgSouth.jpgMotorola.jpgHYTTrimble_logo.svg_.pngruletka-domiarowka-weiss.jpgNIVEL-SYSTEM.jpgfarba-geodezyjna-spray-geodezyjny-crc.pngtoromierze-sola.png

Copyright © 2016, SATELLCAD.pl

Aplikacje internetowe: MEDIART.pl
Ważnna InformacjaSzanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
[x] zamknij
zamknij i nie pokazuj tego komunikatu ponownie [x]